سایه بان

سایه بان

Tensile awning سایه بان های کششی ( پیش تنیده )

 

مشخصات فنی :

سازه :

  استراکچر این گونه سایه بان ها از لوله و پلیت های آهنی با روکش رنگ کوره ای ( الکترو استاتیک ) می باشد . اتصال قطعات جهت ساخت سازه توسط جوش Co2 صورت می گیرد . از این جوش به منظور ظرافت در اتصال استفاده می گردد .

تمامی براکت ها و بولت ها جهت جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی توسط کروم آبکاری می گردد . در ساخت اسکلت اصلی این سایه بان به فراخور ابعاد و اندازه از لوله هایی به قطره  ۳۰ میلیمتر تا ۵۰ میلیمتر استفاده می شود . ستون اصلی این سایه بان نیز با لوله ای به قطر ۱۰ میلیمتر تامین می شود .

 

 روکش :

جنس روکش این سایه بان از مشمع نهصد گرم شرکت مهلر آلمان بوده که به روش  بلک اوت تولید شده است . ( بلک اوت به پارچه های اطلاق می شود که نور را از خود عبور نمی دهد که این عامل موجب عدم دم کردگی و تعریق در زیر چادر می گردد . شرکت مهلر یکی از معتبرترین برند های تولید مشمع P.V.C  در دنیا بوده که به منظور کاربری های خاص پارچه هایی را تولید می کند که مختص به آن کار بوده و تمامی عوامل تاثیر گذار در کار را لحاظ کرده و محصول مورد نظر را ارائه می دهد . به همین منظور در سایه بان های کششی از نوع خاصی پارچه استفاده می شود که در حالت پیش تنیدگی ( کشش حداکثری تار و پود ) از هم گسسته نمی شود . و حالت زیبا و شکیلی را به خود می گیرد . در صورتی که نیاز به عبور نور از سایه بان باشد می توان از پارچه های دیگر نیز با همان کیفیت بهره برد .

 

شیوه نصب  :

سایه بان های کششی را به دو صورت می توان نصب نمود . در حالت اول سایه بان روی صفحه ستون هایی که از قبل در مکان مورد نظر کارگذاری شده است قرار گرفته و با پیچ بسته می شود  و در حالت دوم می توان از بلوک هایی با وزن بالا جهت نگهداری سایه بان به صورت ایستا استفاده نمود . این بلوک ها بر روی صفحه ی انتهای ستون سایه بان قرار گرفته و سایه بان را مهار می کند . جهت پوساندن بلوک ها به طور زیبایی می توان از روش های خلاقانه استفاده نمود . به عنوان مثال پنهان کردن بلوک ها با فلاور باکس .

 

Awning arm سایه بان های بازویی

 

مشخصات  فنی :

سازه :

سازه ی این سایه بان ها تماما از جنس شمش آلومینیوم بوده و به هیچ عنوان از ضایعات آلومینیوم ر قالب گیری استفاده نمی شود . این امر موجب سبکی و استقامت بیشتر سایه بان می گردد .

 

روکش :

جنس روکش این سایه بان از مشمع چهارصد گرم شرکت Sedo اسپانیا بوده . علاوه بر سبکی دارای مقاومت بالا و ضد اشعه ی یو وی می باشد .  رنگ روکش سایه بان طبق درخواست مشتری در هشت رنگ  قابل اجرا می باشد ( سبز، فسفری، زرد،قرمز،آبی، سفید، کرم و طوسی )

 

چرخ دنده :

جهت باز و بسته شدن این سایه بان از چرخ دنده ( گیربکس) یک به چهار شرکت گیگر آلمان استفاده شده است که به هیچ عنوان خلاصی نداشته و این امر به افزایش عمر گیربکس کمک کرده و جهت باز و بسته شدن با نیروی بسیار کمی عمل می کند . این چرخ دنده که از قطعات اصلی سایه بان می باشد از فولاد ضد سایش تولید شده است و احتیاجی به روان کننده ( گریس) ندارد .

 

یاتاقان شیب دهنده :

بر خلاف اکثر سایه بان های بازویی رایج ، شیب این سایه بان بصورت مکانیکی انجام می شود در صورتی که در سایه بان های دیگر جهت دادن شیب مناسب به فراخور آب و هوا و مکان نصب با استفاده از آچار و باز و بسته کردن چند پیچ این امر محقق می گردد . نحوه ی کار یاتاقان شیب دهنده به نحوی است که با یک هندل دستی به راحتی می توان شیب سایه بان را تغییر داد .

 

ابعاد :

این سایه بان ها را می توان تا طول پنج متر به صورت یک تکه تولید نمود . میزان باز شوندگی سایه بان نیز دو و نیم متر می باشد . این گونه سایه بان ها را می توان به صورت دو شیب نیز تولید کرد  به نحوی که دو سایه بان پشت به پشت هم بر روی یک فریم فلزی بسته می شوند و مانند یک الاچیق در دو جهت باز و بسته می شوند . در این حالت میزان سایه دهی زیادی را فراهم می کند .

 

لازم به ذکر است سایه بان های فوق شامل تولیدات روتین این شرکت می باشد . در صورت سفارش با کیفیت و ابعاد خاص این شرکت آمادگی  خود را جهت طراحی ، تولید و نصب  اعلام می دارد .